
110 decese și 11.477 de cazuri noi de COVID în ultima zi
Conform datelor existente la nivelul CNCCI la data de 23 februarie 2022, ora 10.00, în intervalul de 24 de ore, au fost înregistrate 11.477 cazuri de persoane pozitive cu SARS-COV-2. De asemenea, au fost raportate 119 decese, dintre care 9 anterioare intervalului de referință.
Urmărește cele mai noi producții video G4Media
- articolul continuă mai jos -
Datele vor fi detaliate în buletinul informativ de la ora 13.00.
sursa foto: Inquam Photos/ Costin Dinca
Donează lunar pentru susținerea proiectului G4Media
Donează suma dorită pentru susținerea proiectului G4Media
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
In sfarsit, scad si decesele in mod clar si destul de mult.
Sa vedem si internarile la ATI in raportul complet…
da, clar suntem pe un trend descrescator, daca scadem cu 1 pe zi in medie, in 4 luni terminam cu pandemia, la fix inainte de valul urmator! 🤣🤣🤣
Infectarile alea de 30.000 si 40.000 de acum 3 saptamani trebuie sa aiba un numar de 150 de morti zilnic in perioada asta, e logic.
Se pare ca au scazut si nr de internati, si cei de la ATI.
In mod normal, starea de alerta nu ar mai trebui prelungita! (Ideal, ar trebui anulata imediat)
cand nu faci nimic ptr ca vrei sa castigi procente la alegeri viitoare.. PSD & Rafila
Ce anume vrei sa facă? Îți trebuie ordin scris sa te încui în beci? Nu o poți face din proprie inițiativa ca să te protejezi.?
@ ovidiu, daca esti asa destept. imi spui ce decizii trebuia sa ia in fata lui omicron? lockdown vroiai, nu? probabil, unii dinre isterici, asta voiati. in fata lui omicron, nu mai merge carantina. la gripa, in sezonul rece, te-ai ascuns in casa?
tu te ceri scanat ca o cutie de lapte pe banda la kaufland
Vaccinare obligatorie + amenda sau spitalizatii sa plateasca costurile tratamentului.
85% din nevaccinati crapa la ATI, deci vaccinul este eficient!