
Bărbat căutat de autorităţile din Ungaria, prins de poliţiştii rutieri din Bucureşti după ce a traversat neregulamentar / Autoritățile ungare îl acuză de fraudă bugetară, folosirea unui act sub semnătura falsă şi fals în înscrisuri oficiale
Un bărbat de 43 de ani căutat de autorităţile din Ungaria pentru fraudă bugetară, folosirea unui act sub semnătura falsă şi fals în înscrisuri oficiale a fost prins de poliţiştii rutieri din Bucureşti după ce a traversat neregulamentar o stradă din Sectorul 3, transmite News.ro.
Brigada Rutieră a anunţat, vineri, că poliţiştii au oprit, joi, în Sectorul 3, un bărbat în vârstă de 43 de ani care a traversat drumul public prin loc nepermis.
El era căutat de autorităţile judiciare din Ungaria în vederea extrădării pentru fraudă bugetară, folosirea unui act sub semnătura falsă şi fals în înscrisuri oficiale, fapte prevăzute de Codul penal ungar.
Bărbatul în vârstă de 43 de ani a fost prezentat unui procuror din cadrul Parchetului de pe lângă Curtea de Apel Bucureşti, care a dispus reţinerea acestuia pentru 24 de ore.
Urmărește mai jos producțiile video ale G4Media:
Donează lunar pentru susținerea proiectului G4Media
Donează suma dorită pentru susținerea proiectului G4Media
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
Pentru a posta un comentariu, trebuie să te Înregistrezi sau să te Autentifici.