G4Media.ro

Barna, după anunţarea exit-poll-urilor: România începe revoluţia bunei guvernări

sursa foto: PNL

Barna, după anunţarea exit-poll-urilor: România începe revoluţia bunei guvernări

Rezultatele la alegerile locale arată că ”România începe revoluţia bunei guvernări”, a afirmat, duminică seara, copreşedintele USR PLUS, Dan Barna.

„Rezultatele din această seară, cel puţin aşa cum le vedem pe exit poll-uri, arată că România începe revoluţia bunei guvernări. Rezultatele din această seară ne arată că USR PLUS îşi respectă angajamentul pe care l-au făcut încă din 2016 românilor – că vom fi acea a treia forţă politică ce va conta în politica din România şi va deveni alternativa la vechile partide politice”, a spus Barna, după prezentarea exit-poll-urilor.

El a apreciat că rezultatele preliminare „arată că cei care vor scoate pesedismul din ţară şi cei care vor face reformele sunt în momentul acesta USR PLUS”.

Dan Barna a vorbit şi de rezultatul Alianţei în Capitală. „Faptul că am reuşit, într-o măsură semnificativă, să smulgem Bucureştiul din mâna PSD este meritul dumneavoastră, al cetăţenilor”, a arătat el.

Totodată, Barna l-a felicitat pe candidatul susţinut de PNL şi USR PLUS, Nicuşor Dan, care, potrivit exit-poll-urilor, a câştigat alegerile pentru funcţia de primar general al Capitalei.

„Îl felicit personal, pentru că a fost o miză uriaşă, pentru România, îndrăznesc să spun, este victoria lui Nicuşor Dan. Este omul care a reuşit să o scoată pe Gabriela Firea din Primăria Capitalei”, a spus el.

Copreşedintele USR PLUS a susţinut, de asemenea, că aleşii locali ai alianţei vor aduce proiectele „care folosesc banii publici pentru cetăţeni şi pentru dezvoltarea comunităţilor”.

Urmărește mai jos producțiile video ale G4Media:

Susține-ne activitatea G4Media logo
Donație Paypal recurentă

Donează lunar pentru susținerea proiectului G4Media

Donează prin Transfer Bancar

CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867

Deschis la Raiffeisen Bank
Donează prin Patreon

Donează

2 comentarii

  1. La Craiova ati lasat clanul peremistei Olga si al consortului sa ia in stapanire orasul rosu!
    Dimpreuna cu securistul ala de la CJ

  2. Mai luati niste besedisti de pripas (de maine o gasiti multi la pret redus) si abia dupa aia incepeti… cum ai spus? revolutia bunei guvernari.