
Claudiu Târziu: Sunt ținta unei campanii dezlănțuite împotriva mea / Vreau să am o discuție lămuritoare cu George Simion / Fie ne strângem mâinile și mergem mai departe, fie ne despărțim igienic și fiecare își vede de drumul lui
Claudiu Târziu, lider al AUR și co-fondator al partidului alături de George Simion, a declarat luni seară, la Antena 3, că este ”ținta unei campanii dezlănțuite” împotriva sa și că vrea să aibă ”o discuție lămuritoare” cu șeful AUR.
- ”Fie ne strângem mâinile și mergem mai departe, fie ne despărțim igienic și fiecare își vede de drumul lui”, a spus Târziu.
Declarațiile lui Târziu continuă seria de atacuri din interiorul AUR pornită duminică, atunci când Târziu a vorbit și despre ”fanaticii care au făcut un zid de netrecut în jurul Conducătorului”.
Luni, Claudiu Târziu a transmis că este ”atacat în mod nedemn” și că a fost ținta unor ”insulte de neșters”. Acesta a subliniat că nu va pleca din AUR:
- ”Sunt ținta unei campanii dezlănțuite împotriva mea. Mă atacă într-un mod nedemn, total lipsit de colegialitate, cu acuzații din cele mai grave, insulte de neșters. Vreau să am o discuție lămuritoare cu George Simion (…) Eu nu m-am purtat cu mănuși cu nimeni, nu o să mă port cu mănuși cu nimeni când e vorba de cauza pe care ne-o însușim cu toții, dar nu am făcut acuzații grele și nefondate. Am atras atenția asupra unor lucruri care trebuie îndreptate (…) Nu putem să așteptăm să vină cineva din afară, dar pentru a găsi problemele trebuie să le conștientizăm și ca să le conștientizăm trebuie să le vorbim mai apăsat. Nu cred că se poate întâmpla ceva în partid fără să știe sau să fie de acord președintele de partid. Fie ne strângem mâinile și mergem mai departe, fie ne despărțim igienic și fiecare își vede de drumul lui. Nu, eu nu voi pleca din AUR”.
Urmărește mai jos producțiile video ale G4Media:
Donează lunar pentru susținerea proiectului G4Media
Donează suma dorită pentru susținerea proiectului G4Media
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen BankCitește și...
Pentru a posta un comentariu, trebuie să te Înregistrezi sau să te Autentifici.