
Cum vor circula trenurile de metrou în noaptea de Înviere / Interdicţiile impuse de Metrorex în metrou
Trenurile de metrou vor circula, în noaptea de Înviere, la un interval de aproximativ 10 minute în intervalul 23.00 – 1.00 şi la un interval de circa 20 de minute de la ora 1:00 până la ora 5:00. Metrorex mai informează că accesul în metrou cu lumânări aprinse, candele aprinse etc este strict interzis, pentru evitarea oricăror incidente nedorite, transmite News.ro.
Metrorex a anunţat, luni, printr-un comunicat de presă, programul circulaţiei trenurilor de metrou pentru perioada Sărbătorilor Pascale.
Astfel, în perioada 18-21 aprilie 2025, trenurile de metrou vor circula pe toate magistralele, conform graficelor pentru zilele de weekend şi sărbători legale.
În noaptea de Înviere, 19/20 aprilie 2025, trenurile de metrou vor circula între orele 23:00 – 1:00 la un interval de aproximativ 10 minute, iar de la ora 1:00 până la ora 5:00, la un interval de circa 20 minute.
Metrorex mai menţionează că accesul în metrou cu foc deschis (lumânări aprinse, candele aprinse etc) este strict interzis pentru evitarea oricăror evenimente nedorite.
Urmărește mai jos producțiile video ale G4Media:
Donează lunar pentru susținerea proiectului G4Media
Donează suma dorită pentru susținerea proiectului G4Media
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen BankCitește și...
Pentru a posta un comentariu, trebuie să te Înregistrezi sau să te Autentifici.