G4Media.ro

Elevii de clasa a VIII-a și a XII-a vor face pregătire la…

sursa foto: Inquam Photos/ Octav Ganea

Elevii de clasa a VIII-a și a XII-a vor face pregătire la școală și vor avea teste de antrenament, în semestrul al doilea – anunță Monica Anisie

Elevii care se pregătesc pentru Evaluarea Națională și Bacalaureat 2021 vor continua pregătirea la școală în semestrul al II-lea, spune ministrul Educației, Monica Anisie. Într-un interviu pentru Știrile Pro TV, ministrul a anunțat că, începând cu următorul semestru, vor avea la dispoziție și teste de antrenament pentru examene.

”Pentru elevii de clasa a VIII-a și a XII-a, începând cu semestrul al doilea, pe lângă aceste lecții pe care le vom face, vom avea măsuri concrete. Vor fi teste de antrenament săptămânale, disponibile și acum pentru elevi pe site-ul Ministerului Educației, vom continua programul teleșcoala și vom continua și pregătirea față în față”, a declarat Monica Anisie.

Citește articolul integral pe Edupedu.ro

Foto: Inquam Photos/ Octav Ganea

Urmărește mai jos producțiile video ale G4Media:

Susține-ne activitatea G4Media logo
Donație Paypal recurentă

Donează lunar pentru susținerea proiectului G4Media

Donează prin Transfer Bancar

CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867

Deschis la Raiffeisen Bank
Donează prin Patreon

Donează

1 comentariu