Euro 2024: Croaţia a remizat cu Albania, scor 2-2. Albanezii au egalat…

sursa foto: captura video

Euro 2024: Croaţia a remizat cu Albania, scor 2-2. Albanezii au egalat în minutul 90+5. Gjasula, gol şi autogol

Reprezentativa Croaţiei a remizat, miercuri, la Hamburg, scor 2-2, cu selecţionata Albaniei, într-un meci din etapa a doua a grupei B de la Euro 2024. Albanezii, care au condus cu 1-0, au fost egalaţi şi conduşi după ce au primit două goluri într-un interval foarte scurt, în repriza secundă, dar pe final au reuşit egalarea, relatează News.ro.

Albanezii au deschis scorul prin Laci, în minutul 11.

Pentru Croaţia au înscris, în repriza secundă, Kramaric ’74 şi Gjasula’76 (autogol).

Gjasula şi-a luat revanşa după autogolul înscris trimiţând mingea în poarta adversarilor, în minutul 90+5, şi stabilind astfel scorul final, 2-2.

Croaţia: Livakovic – Juranovic, J. Sutalo, Gvardiol, Perisic (Sosa ’84) – Brozovic (Pasalic ’46), Modric, Kovacic, Majer (Sucic ’46), Kramaric (Baturina ’84) – B. Petkovic (Budimir ’69). Selecţioner: Zlatko Dalic.

Albania: Strakosha – Hysaj, Ajeti, Djimsiti, Mitaj – Ramadani (Hoxha ’85), Asllani, Asani (Seferi ’64), Laci (Gjasula ’72), Bajrami – Manaj (Daku ’85). Selecţioner: Sylvinho.

Meciul a fost arbitrat de francezul Francois Letexier.

În aceeaşi grupă, joi se vor înfrunta la Gelsenkirchen Spania şi Italia.