Farul Constanţa, învinsă acasă cu 1-0 de FC Botoşani / Adversarii au…

sursa foto: Inquam Photos / Alex Nicodim

Farul Constanţa, învinsă acasă cu 1-0 de FC Botoşani / Adversarii au jucat în inferioritate numerică din minutul 56 / Constănțenii nu au marcat niciun gol după primele 3 etape

Formaţia Farul Constanţa a fost învinsă, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, de echipa FC Botoşani, într-un meci din etapa a treia a Superligii, în care a fost în superioritate numerică mai mult de jumătate de oră, transmite News.ro.

În minutul 56, de la FC Botoşani a fost eliminat Frday. Constănțenii nu au marcat niciun gol după primele 3 etape

Farul Constanţa: Buzbuchi – Sîrbu (Bălaşa ’62), Popescu, Gustavo, Ganea – Dican, Queiros (Doicaru ’62), Grameni (Nedelcu ’68)– Grigoryan (Stoian ’82), Iancu, Ciobanu (Rivaldinho ’46). Antrenor: Gheorghe Hagi

FC Botoţani: Pap – Pavlovic, Şeroni, Miron, Sadiku – Gabriel (Mitrov ’83), Aldair (Petro ’83) – Bodişteanu (Chapi ’63), Florescu (Fulop ’76), Friday – Chică-Roşă (Lopez ’76). Antrenor: Liviu Ciobotariu

Rezerve: Celea, Ciobanu, , Ilas, Kaprof, Kukic, , Mouaddib, , Ştefan.

Cartonaşe galbene: Popescu ’41 / Bodişteanu ‘8, Şeroni ’61, Pavlovic ’82, Pap ‘90+8

Cartonaş roşu: Friday ‘56

Arbitri: Viorel Flueran – Romică Bîrdeş, Daniel Cristian Ilinca – Aline Ionela Pleşu

Camera VAR: George Găman, Alexandru Vişan

Observatori: Nicolae Marodin, Ion Ion