FCSB a remizat cu Sparta Praga, scor 1-1, în prima manşă a…

sursa foto: Inquam Photos/Stefan Constantin

FCSB a remizat cu Sparta Praga, scor 1-1, în prima manşă a turului trei preliminar al Ligii Campionilor / Cehii au avut un gol anulat în minutul 90+3

Formaţia FCSB a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul disputat, marţi, în deplasare, în compania echipei Sparta Praga, în prima manşă a turului trei preliminar al Ligii Campionilor, transmite News.ro.

Pentru FCSB a marcat Dawa, în minutul 61, iar pentru Sparta Praga a înscris Olatunji (78).

În minutul 90+3, Kairinen a marcat pentru Sparta Praga, dar golul a fost anulat din cauza unui fault în atac la Edjouma..

La FCSB, antrenorul Elias Charalambous a trimis în teren următorii jucători: Târnovanu – Creţu, Dawa, Ngezana, Radunovic – Şut, Lixandru, Băluţă (Edjouma -88) – Olaru (Alhassan – 77), Miculescu (Luis Phelipe  – 77), Popa (Baeten -46 / Ştefănescu – 62)

Meciul retur are loc săptămâna viitoare.

Dacă trece de Sparta Praga, FCSB va juca în play-off cu învingătoarea dublei manşe dintre PAOK Salonic – Malmo, scor 2-2, în tur.