FCSB – Farul, scor 3-2. Gazdele au revenit de la 1-2 cu…

sursa foto: Inquam Photos/Stefan Constantin

FCSB – Farul, scor 3-2. Gazdele au revenit de la 1-2 cu goluri marcate în minutele 87 și 90+4 / Ultima reuşită a fost din penalti

Formaţia FCSB a învins, vineri seară, pe teren propriu, cu scorul de 3-2, echipa Farul Constanţa, într-un meci din etapa a cincea a Superligii, în care a revenit în ultimele minute de la 1-2, transmite News.ro.

Ultimul gol a fost marcat de Olaru dintr-un penalti acordat după consultarea VAR.

Au marcat: Ştefănescu ’42, Olaru ’87, ‘90+4 (penalti) / Vînă ‘5, Grigoryan ‘43

FCSB: Târnovanu – Antwi, Dawa, Chiricheş, Panţîru – Alhassan (Olaru ’46), Edjouma (Şut ’46) – Ştefănescu, Luis Phelipe (Miculescu ’61), Musi (Pandele ’50) – D. Popa (Băluţă ’46). Antrenor: Elias Charalambous

Farul: Buzbuchi – M. Popescu, Bălaşa (Dănuleasa ’64), Henrique, Cr. Ganea – Vînă, Nedelcu (Queiros ’63), Grameni (Sîrbu ’64) – G. Iancu (Dican ’51), Rivaldinho (Casap ’57), Grigoryan. Antrenor: Gheorghe Hagi

Cartonaşe galbene: Şut ‘68 / Grameni ’62, Queiros ‘70

Arbitri: Istvan Kovacs – Mihai Marius Marica, George Florin Neacşu – Ionuţ Coza

Arbitri VAR: Rareş George Vidican, Ferencz Tunyogi

Observator: Liviu Ciubotariu