
Marius Lulea anunță că USR a votat alături de AUR, SOS și POT pentru validarea candidaturii pro-rusului Georgescu / Lulea spune că AUR nu va avea candidat la alegerile prezidențiale din 4 mai
Marius Lulea, prim-vicepreședintele AUR, a declarat, duminică seară, la Digi24, cu reprezentantul USR din Biroul Electoral Central a votat alături de reprezentanții AUR, SOS și POT pentru validarea candidaturii pro-rusului Călin Georgescu.
Lulea a mai anunțat că AUR nu va avea candidat la alegerile prezidențiale din 4 mai, după invalidarea candidaturii lui Georgescu.
știre în curs de actualizare
Context
Biroul Electoral Central a respins, duminică seara, candidatura lui Călin Georgescu, conform surselor G4Media. Candidatura a fost respinsă cu 10 voturi pentru și patru împotrivă, atât pentru condiții de formă, cât și pe fond, au mai precizat sursele G4Media.
Candidatul pro-rus poate să mai depună dosarul până pe 15 martie, conform informațiilor G4Media.
Susținătorii lui Călin Georgescu strânși în fața Biroului Electoral Central au rupt gardurile în momentul anunțului invalidării.
Biroul Electoral Central a analizat, duminică seara, contestațiile privind candidatura la președinția României a pro-rusului Călin Georgescu.
Donează lunar pentru susținerea proiectului G4Media
Donează suma dorită pentru susținerea proiectului G4Media
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
7 comentarii