Poli Iaşi – Universitatea Craiova, scor 2-0 / Al doilea gol a…

Sursa foto: Facebook / FC Politehnica Iași

Poli Iaşi – Universitatea Craiova, scor 2-0 / Al doilea gol a fost marcat în minutul 10 din prelungirile partidei / Mitriţă a ratat un penalti

Formaţia Poli Iaşi a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 2-0, echipa Universitatea Craiova, într-un meci din etapa a noua a Superligii. Partida s-a disputat în condiţii de ploaie torenţială, vreme care a făcut terenul aproape impracticabil, transmite News.ro.

Golurile au fost marcate de Kamberi ’31 şi Tailson ’90+10.

În minutul 59, Mitriţă a ratat un penalti.

Poli Iaşi: J. Fernandez – Todoroski (Atanaskovski ’59), Guilherme, Samayoa, Ispas – Bordeianu (Miskovic ’85), Gouet – V. Gheorghe (Tailson ’67), Alin Roman, Stefanovici (Gheorghiţă ’67) – Kamberi. Antrenor: Emil Săndoi

Universitatea Craiova: L: Popescu – Vlădoiu, Zajkov, Sierra (Maldonado ’80), Bancu – Oshima (Screciu ’80), Căpăţînă (Houri ’62) – Mora (Paradela ’43), Baiaram, Mitriţă – A. Ivan (Barbu ’81). Antrenor: Constantin Gâlcă

Cartonaşe galbene: Bordeianu ’73, Tailson ‘90+1 / Vlădoiu ’89, Houri ‘90

Arbitri: George Rareş Vidican – Bogdan George Duţă, Alexandru Ioan Corb – Bogdan Dumitrache

Camera VAR: Iulian Dima, Ciprian Danşa

Obsrevatori: Robert Dumitru, Viorel Anghelinei