Tottenham, cu Drăguşin pe teren, a învins Manchester United cu 3-0, în…

sursa foto: Tottenham Hotspur

Tottenham, cu Drăguşin pe teren, a învins Manchester United cu 3-0, în Premier League

Echipa engleză Tottenham Hotspur a învins duminică seara, în deplasare, scor 3-0, gruparea Manchester United, în etapa a 6-a din Premier League, transmite News.ro.

Tottenham a început excelent meciul de pe Old Trafford şi Brennan Johnson a deschis scorul încă din minutul 3. Echipa lui ten Hag a rămas în zece oameni după eliminarea lui Bruno Fernandes, din minutul 42, iar oaspeţii şi-au mărit avantajul în startul reprizei secunde, când Dejan Kulusevski a înscris. Era minutul 47 şi londonezii conduceau cu 2-0. Tottenham a dat lovitura decisivă în minutul 77, cînd Dominic Solanke a stabilit scorul final. Radu Drăguşin a intrat şi el pe teren în minutul 81, înlocuindu-l pe Micky van de Ven, şi Manchester United – Tottenham a fost 0-3.

În clasament, londonezii se află pe locul 8, cu 10 puncte, iar Manchester United este pe 12, cu 7 puncte.

Pentru a posta un comentariu, trebuie să te Înregistrezi sau să te Autentifici.