Record în Premier League: Brentford este la al treilea meci consecutiv cu…

Sursa foto: Pexels/Israel Fanca

Record în Premier League: Brentford este la al treilea meci consecutiv cu gol marcat în primul minut de joc

Brentford se obişnuieşte să înscrie rapid în meciurile din Premier League. Bryan Mbeumo a marcat după 37 de secunde de joc, sâmbătă, pentru a-i oferi lui Brentford un avantaj de 1-0 împotriva lui West Ham. Echipa sa a devenit prima din istoria Premier League care înscrie în minutul de deschidere în trei meciuri consecutive, relatează agenția AP, citată de News.ro.

Yoanne Wissa a marcat după doar 22 de secunde în înfrângerea cu 1-2 a lui Brentford pe terenul echipei Manchester City la 14 septembrie.

Mbeumo a înscris după 23 de secunde în înfrângerea cu 3-1 suferită în partida din deplasare cu Tottenham, weekendul trecut.

Pentru a posta un comentariu, trebuie să te Înregistrezi sau să te Autentifici.