
România, principala țară din care se fac rezervări de vacanțe în insula greacă Thassos
Hotelierii din insula Thassos sunt îngrijorați din cauza războiului din Ucraina. Președintele Asociației Hotelierilor din Thassos, Paris Paraschoudis, a precizat că partea bună este că până acum nu există anulări ale rezervărilor, însă, pe de altă parte, nu există rezervări din vestul Europei, transmite publicația greacă ERT NEWS, citată de Rador.
De trei săptămâni, corespondența este înghețată. Există doar rezervări din România, poate pentru că românii consideră mai periculos să-și facă vacanța pe plajele lor care se află mai aproape de zona de război, scrie sursa citată.
România este singura piață care manifestă în acest moment interes pentru zona Thassos, în timp ce celelalte piețe așteaptă terminarea războiului din Ucraina, pentru a lua decizii cu privire la vacanța estivală, susține președintele Asociație Hotelierilor din Thassos. (Foto: G4Media.ro)
Urmărește mai jos producțiile video ale G4Media:
Donează lunar pentru susținerea proiectului G4Media
Donează suma dorită pentru susținerea proiectului G4Media
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank© 2025 G4Media.ro - Toate drepturile rezervate
Acest site foloseşte cookie-uri.
Website găzduit de Presslabs.
2 comentarii