Sibiul învinge FCSB cu 2-0, după un meci cu alte două goluri…

sursa foto: Turnul Sfatului

Sibiul învinge FCSB cu 2-0, după un meci cu alte două goluri anulate / Bucureștenii sunt pe penultimul loc în clasament

Echipa FC Hermannstadt a învins duminică seara, pe teren propriu, scor 2-0, gruparea bucureşteană FCSB, într-un meci din etapa a şaptea a Superligii, transmite News.ro.

Sibienii au avut prima mare ocazie a meciului, în minutul 7, când Balaure a fost aproape să înscrie din corner, însă balonul a lovit bara. În minutul 11, acelaşi Balaure a înscris, însă golul a fost anulat după intervenţia VAR, pentru că autorul pasei decisive, Aurelian Chiţu, se afla în ofsaid. Bucureştenii au marcat şi ei, în minutul 45+3, prin Ngezana, dar şi acest gol a fost anulat, pentru un fault în atac al lui Florin Tănase. Gazdele au deschis totuşi scorul, în minutul 56, când Ianis Stoica a pasat şi Murgia a înscris al treilea său gol din acest sezon. Scorul final a fost stabilit de Ronaldo Deaconu, în minutul 90+6. Hermannstadt s-a impus cu 2-0, reuşind a doua victorie a sezonului, şi se află pe locul 8, cu 8 puncte. FCSB este penultima în clasament, cu doar cinci puncte.

FC HERMANNSTADT: Căbuz – Oroian, V. Găman, Ionuţ Stoica, Tiago Goncalves – A. Ivanov – S. Balaure (R. Deaconu 61), Murgia, Biceanu (D. Iancu 66), Ianis Stoica (F. Bejan 86)– A. Chiţu (Neguţ 66).

ANTRENOR: Marius Măldărăşanu

FCSB: Târnovanu – G. Pantea (V. Creţu 61), Ngezana (Chiricheş 46), Dawa, Panţîru – Lixandru, Edjouma – M. Ştefănescu (Oct. Popescu 46), Fl. Tănase (Baba Alhassan 75), Al. Băluţă – D. Popa (Miculescu 75).

ANTRENOR: Elias Charalambous

Cartonaş galben: Dawa 83

Arbitri: Viorel Flueran – Daniel Mitruţi, Alexandru Filip

Arbitri VAR: Horaţiu Feşnic – Raul Ghiciulescu