
Summitul de la Paris privind Ucraina / Aliaţii europeni au exclus orice ridicare a sancțiunilor împotriva Rusiei și iau în considerare sporirea acestora pentru a crește presiunea asupra Moscovei
Aliaţii Ucrainei, reuniţi joi la Paris în prezenţa preşedintelui ucrainean, Volodimir Zelenski, au exclus orice ridicare a sancţiunilor împotriva Rusiei, luând în considerare în schimb consolidarea acestora pentru a spori presiunea asupra Moscovei, transmite agenția de știri France Presse, transmite Agerpres.
„Nu are sens să punem capăt sancţiunilor până când pacea nu este cu adevărat restabilită şi, din păcate, suntem încă departe de acest lucru”, a declarat cancelarul german Olaf Scholz la finalul summitului.
„Dimpotrivă, ceea ce am discutat este modul în care putem spori sancţiunile”, a declarat şi premierul britanic Keir Starmer.
Urmărește mai jos producțiile video ale G4Media:
Donează lunar pentru susținerea proiectului G4Media
Donează suma dorită pentru susținerea proiectului G4Media
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen Bank
Pentru a posta un comentariu, trebuie să te Înregistrezi sau să te Autentifici.