![Pod-Giurgiu-Ruse-vama-e1614961001403-768x461](https://cdn.g4media.ro/wp-content/uploads/2022/04/Pod-Giurgiu-Ruse-vama-e1614961001403-768x461-1.webp)
Trafic intens de camioane, miercuri dimineață, la puncte de trecere a frontierei dintre Bulgaria și Turcia / Circulație pe o singură bandă pe podul Giurgiu-Ruse
Traficul este foarte intens pentru tiruri, miercuri dimineaţă, la punctele de trecere a frontierei Kapitan Andreevo şi Lesovo, dintre Bulgaria şi Turcia, informează Poliţia bulgară de Frontieră, citată de Rador.
Temporar, tranzitarea punctului de frontieră Malko Tărnovo se efectuează pe o singură bandă, din cauza unor lucrări de reabilitare.
La graniţa cu România, au fost reluate lucrările de reparaţie a tronsonului bulgăresc al podului Ruse-Giurgiu. Traficul a fost reorganizat temporar, iar circulaţia se desfăşoară pe o singură bandă, fiind reglementată de angajaţii companiei care execută lucrările.
La Punctul de Trecere a Frontierei cu Grecia Rudozem – Xanthi, pe partea greacă a drumului, se desfăşoară lucrări de construcţie. Autorităţile elene au instalat panouri care indică faptul că în zonă se află un şantier de construcţie, iar accesul persoanelor neautorizate este interzis.
Prin punctele de trecere a frontierei Makaza, Zlatograd şi Ivailovgrad, este permisă tranzitarea doar pentru autoturisme şi microbuze de până la 3,5 tone.
La punctele de trecere a frontierei Bulgariei cu Serbia şi Macedonia de Nord, a fost raportat trafic normal.
Urmărește mai jos producțiile video ale G4Media:
Donează lunar pentru susținerea proiectului G4Media
Donează suma dorită pentru susținerea proiectului G4Media
CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867
Deschis la Raiffeisen BankCitește și...
Pentru a posta un comentariu, trebuie să te Înregistrezi sau să te Autentifici.