G4Media.ro

Un tânăr de 17 ani din Olt a folosit spray lacrimogen într-o…

Foto: Pexels/ fauxels

Un tânăr de 17 ani din Olt a folosit spray lacrimogen într-o sală de clasă din Caracal / Şase eleve s-au simţit rău şi au fost duse la spital

Un tânăr de 17 de ani a folosit, vineri, spray lacrimogen într-o sală de clasă de la un liceu din Caracal, iar şase eleve au avut nevoie de îngrijiri medicale şi au fost duse la spital. Poliţiştii au deschis o anchetă în acest caz, transmite News.ro.

Reprezentanţii Inspectoratului de Poliţie al Judeţului Olt au anunţat că poliţiştii au fost sesizaţi, vineri, prin apel la 112, că un elev ar fi folosit un spray iritant-lacrimogen într-o sală de clasă a unui liceu din Caracal.

”La faţa locului s-au deplasat poliţiştii din cadrul Poliţiei municipiului Caracal, care, din primele verificări, au stabilit faptul că un tânăr de 17 ani, din comuna Stoeneşti, ar fi folosit un spray iritant-lacrimogen în sala de clasă. În urma evenimentului, şase eleve au necesitat îngrijiri medicale, fiind transportate la Spitalul municipal Caracal”, au afirmat poliţiştii.

Ei au deschis un dosar penal pentru comiterea infracţiunilor de lovirea sau alte violenţe şi portul sau folosirea fără drept de obiecte periculoase.
Poliţiştii continuă cercetările pentru a stabili împrejurările exacte în care s-a produs evenimentul.

Susține-ne activitatea G4Media logo
Donație Paypal recurentă

Donează lunar pentru susținerea proiectului G4Media

Donează prin Transfer Bancar

CONT LEI: RO89RZBR0000060019874867

Deschis la Raiffeisen Bank
Donează prin Patreon

Donează

Citește și...

Pentru a posta un comentariu, trebuie să te Înregistrezi sau să te Autentifici.