Home » Articole » BREAKING Petrișor Peiu: Eu mă retrag din prim-planul vieții publice dacă AUR votează guvernul Veștea

BREAKING Petrișor Peiu: Eu mă retrag din prim-planul vieții publice dacă AUR votează guvernul Veștea

3897
BREAKING Petrișor Peiu: Eu mă retrag din prim-planul vieții publice dacă AUR votează guvernul Veștea
Sursa foto: ALEXANDRU NECHEZ / MEDIAFAX FOTO
Ascultă articolul

Petrișor Peiu, liderul senatorilor AUR, a declarat luni la Antena 3 că ”eu mă retrag din prim-planul vieții publice dacă AUR votează guvernul Veștea”. El a făcut declarația după ce George Simion a început să negocieze cu Adrian Veștea pentru susținerea guvernului.

Petrișor Peiu a spus că se va retrage din prim-plan pentru că a fost pus într-o situație ridicolă, el anunțând constant că AUR nu va vota guvernul Veștea.

- articolul continuă mai jos -

”Voi sta în banca mea, nu voi mai face declarații, iar la finalul mandatului voi ieși din politică”, a mai spus Peiu.

Comentarii
  • E bine că are sânge în instalație, nu ca SIE MIE ON

  • Are sânge în jumatate de instalație. Daca avea sânge în toata instalația, isi dadea demisia.

  • Dacă veți vedea declarația de avere al acestui traseist politic, Peiu, veți înțelege că nu e prost deloc. Are investiții la bursă în multe companii românești, majoritatea de stat. E și interesul lui ca țara asta să meargă bine, iar companiile de stat să aibă un management competent.
    Peiu pare partea mai normală din aur, digeră greu faptul că Simion e omul PSD

  • Haha, la finalul mandatului! Până atunci se mai pot întâmpla multe, zice și el așa.

    AUR va alege varianta care alimentează cel mai mult extremismul în România însă nu e clar care e aceea. Frustrarea oamenilor față de un guvern Vestea impotent, sau frustrarea față de o perioadă prelungită fără guvern. Din păcate am impresia că oricum ai da-o AUR iese câștigat din treaba asta.

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
Vă rugăm să țineți cont că folosirea injuriilor, a limbajului instigator la ură, a apelurilor la violență sau trimiterea repetată, în mod abuziv, a aceluiași comentariu pot duce nu doar la ștergerea mesajului, ci și la suspendarea temporară a dreptului de a comenta. Site-ul nostru încurajează dezbaterile aprinse, dar civilizate. Vă mulțumim pentru înțelegere și pentru contribuția la o discuție bazată pe argumente, nu pe atacuri.

Top Articole